Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008
Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008 Florianópolis med 1 sovrum ligger cirka 7 minuters gångavstånd från Monumento às Rendeiras och erbjuder närhet till tågstationen Main Bus, som ligger mindre än 1 km bort. Gästerna kan ta ett dopp i en utomhuspool för att koppla av efter en lång dag.
Den 27 m² stora lägenheten har ett väldigt bra läge, i närheten av Igreja Grega Ortodoxa Sao Nicolau. Inom 13 minuters gångavstånd från Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008 hittar du Prins Faisal bin Fahd-stadion. Det ligger inom några kvarter från Beiramar köpcenter.
Gästerna kan njuta av luftkonditionering, samt flerkanals TV som finns tillgängliga i balkong. I den här lägenheten finns en dusch och en tvättmaskin för din komfort. I badrummet finns dessutom hårtorkar, badlakan och handdukar.
Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008 har ett utrustat pentry och all nödvändig köksutrustning. Busstationen Alameda Adolfo Konder är belägen mindre än 200 meter bort. Gästerna kan varva ner på en terrass.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Internetanslutning
- Husdjur tillåtna
- Hiss
Mat och drycker
- Torktumlare
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
Service
- Tvätt
På rummet
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilka populära sevärdheter ligger nära Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008?
Florianópolis Municipal Wharf samt Igreja Grega Ortodoxa Sao Nicolau är några av de sevärdheter som ligger i närheten av Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008. - ❓
Hur många gäster kan bo på Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008?
Upp till 4 gäster kan bo på Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008. - ❓
Har Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008 en pool på plats?
Studio Charmoso Com Vista Mar No Centro Tvt1008 har en utomhuspool.